| Box | Ja |
|---|---|
| Brand | Rolex |
| Caliber | Automatic movement Cal. 3235 |
| Case material | |
| Case thickness | 13mm |
| Clasp | Oyster sluiting |
| Condition | Uitstekend |
| Date function | Yes |
| Dial | Zwarte Wijzerplaat |
| Dial layout | Chromalight lay-out |
| Diameter | 41mm |
| Documentation | |
| Gender | Man |
| Glass | Saffier kristal |
| Material Bracelet | Roestvrij staal |
| Model | Datejust |
| Quick set | Ja |
| Reference | 126334 |
| Scratch resistant | Ja |
| Serial / Year | 2022 |
| Type of bracelet | Jubilee |
| Bezel | Fluted 18K witgouden bezel |
Rolex Datejust 41 Black 126334 2022 (Full Set)
€13.250,00
Out of stock
Notify meAre you looking for this watch? We'd be happy to notify you as soon as we have a similar watch in stock. Click on the “NOTIFY ME” button to sign up.
Rolex Datejust reference 126334 from 2022 including full set. The Datejust 126334 measures a 41mm stainless steel case, a stainless steel (904L) Jubilee bracelet with Oysterclasp and a fluted 18K white gold bezel. This Datejust 126334 features an automatic movement caliber 3235 with a quickset date function, a scratch resistance sapphire crystal and black dial with chromalight display.
Read more...This Datejust still has a valid 5-year Rolex warranty. We offer free worldwide express delivery (fully insured) on all our watches.
If you have any inquiries or would like to receive additional information about this watch, please feel free to contact us by phone or email. We will respond to your request as soon as possible.
Please also have a look at our full collection of Rolex Datejust watches.
Read less...Basic information
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Model: | Datejust |
| Reference: | 126334 |
| Serial/Year: | 2022 |
| Gender: | Men |
| Documentation: | |
| Box: | Yes |
| Condition: | Mint |
Case
| Material: | |
|---|---|
| Diameter: | 41mm |
| Thickness: | 13mm |
| Bezel: | Fluted 18k white gold bezel |
| Glass: | Sapphire crystal |
| Dial: | Black Dial |
| Lay-out: | Chromalight display |
| Scratch resistant: | Yes |
Bracelet
| Type of bracelet: | Jubilee bracelet |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Clasp: | Oysterlock clasp |
Movement
| Caliber: | Automatic movement Cal. 3235 |
|---|---|
| Quick set: | Yes |
| Date function: | Yes |
What customers are saying
Excellent experience from start to finish. Communication was prompt and thorough, with additional information shared readily upon request. The watch was packed with great care and arrived exactly as described — condition matched the listing perfectly. Highly recommend this dealer.
Posted on
Chrono24
Top service. Veilige en rustige locatie. Reageren super snel.
Posted on
Topervaring bij Langedyk op kantoor! Hele fijne sfeer om mijn eerste Rolex te kopen
Posted on
12-month warranty
Every pre-owned watch we sell, comes with a 12-month warranty from the date of purchase.
Free worldwide delivery
We offer free worldwide (insured) delivery on all purchases. Any custom fees or import duties are always the client’s responsibility.
























