| Bezel | Fluted 18k white gold bezel |
|---|---|
| Box | Yes |
| Brand | Rolex |
| Caliber | Automatic movement Cal. 3235 |
| Case thickness | 12mm |
| Clasp | Oysterclasp |
| Condition | New |
| Date function | Yes |
| Dial | Mint green |
| Dial layout | Chromalight index markers |
| Diameter | 36mm |
| Documentation | Yes |
| Gender | Unisex |
| Glass | Sapphire crystal |
| Material Bracelet | Stainless steel |
| Model | Oyster Perpetual Datejust |
| Quick set | Yes |
| Reference | 126234 |
| Serial / Year | 2023 |
| Scratch resistant | Yes |
| Type of bracelet | Jubilee bracelet |
| Case material | Stainless steel |
NEW Rolex Datejust Mint Green 126234 2023 (Full Set)
€12.750,00
Out of stock
Notify meAre you looking for this watch? We'd be happy to notify you as soon as we have a similar watch in stock. Click on the “NOTIFY ME” button to sign up.
Rolex Oyster Perpetual Datejust Referenz 126234 aus dem Jahr 2023 mit komplettem Set. Die Datejust 126234 misst ein 36-mm-Edelstahlgehäuse, ein Edelstahl-Jubiläumsarmband mit Oysterclasp und eine 18k Weißgold geriffelte Lünette. Diese Datejust 126234 verfügt über ein Automatikwerk Kaliber 3235 mit Quickset Datum Funktion, Kratzfestigkeit Saphirglas und ein mintgrünes Zifferblatt mit Chromalight Zeiger und Markierungen.
Read more...Auf jede gebrauchte Uhr, die wir verkaufen, gewähren wir 12 Monate Garantie ab Kaufdatum. Jede von Langedyk Vintage Watches verkaufte Uhr wird mit einer LVW-Uhrenbox, einem Echtheitsbericht und einem kostenlosen weltweiten (versicherten) Versand geliefert.
Wenn Sie Fragen haben oder weitere Informationen zu dieser Uhr erhalten möchten, können Sie uns gerne telefonisch oder per E-Mail kontaktieren. Wir werden so schnell wie möglich auf Ihre Anfrage reagieren.
Bitte schauen Sie sich auch unsere komplette Kollektion von Rolex Datejust (https://langedykvintagewatches.com/de/rolex-brands-de/datejust-de/) Uhren an.
Read less...Basic information
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Model: | Oyster Perpetual Datejust |
| Reference: | 126234 |
| Serial/Year: | 2023 |
| Gender: | Unisex |
| Documentation: | Yes |
| Box: | Yes |
| Condition: | New |
Case
| Material: | Stainless steel |
|---|---|
| Diameter: | 36mm |
| Thickness: | 12mm |
| Bezel: | Fluted 18k white gold bezel |
| Glass: | Sapphire crystal |
| Dial: | Mint green |
| Lay-out: | Chromalight index markers |
| Scratch resistant: | Yes |
Bracelet
| Type of bracelet: | Jubilee bracelet |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Clasp: | Oysterclasp |
Movement
| Caliber: | Automatic movement Cal. 3235 |
|---|---|
| Quick set: | Yes |
| Date function: | Yes |
What customers are saying
Excellent experience from start to finish. Communication was prompt and thorough, with additional information shared readily upon request. The watch was packed with great care and arrived exactly as described — condition matched the listing perfectly. Highly recommend this dealer.
Posted on
Chrono24
Top service. Veilige en rustige locatie. Reageren super snel.
Posted on
Topervaring bij Langedyk op kantoor! Hele fijne sfeer om mijn eerste Rolex te kopen
Posted on
12-month warranty
Every pre-owned watch we sell, comes with a 12-month warranty from the date of purchase.
Free worldwide delivery
We offer free worldwide (insured) delivery on all purchases. Any custom fees or import duties are always the client’s responsibility.

























