| Bezel | Smooth bezel |
|---|---|
| Box | Yes |
| Brand | Rolex |
| Caliber | Automatic movement Cal. 3230 |
| Case material | Stainless steel |
| Case thickness | 11.5mm |
| Clasp | Oysterclasp |
| Condition | As new |
| Date function | No |
| Dial layout | Chromalight display |
| Diameter | 36mm |
| Documentation | Card + booklets |
| Gender | Unisex |
| Glass | Sapphire crystal |
| Material Bracelet | Stainless steel |
| Model | Oyster Perpetual |
| Quick set | No |
| Reference | 126000 |
| Serial / Year | 2023 |
| Scratch resistant | Yes |
| Type of bracelet | Oyster bracelet |
| Dial | Green dial |
Rolex Oyster Perpetual Green 126000 2023 (Vollständiger Satz)
€7.950,00
Out of stock
Notify meAre you looking for this watch? We'd be happy to notify you as soon as we have a similar watch in stock. Click on the “NOTIFY ME” button to sign up.
Rolex Oyster Perpetual Referenz 126000 aus dem Jahr 2023 inklusive Komplettset. Die Oyster Perpetual Referenz 126000 misst ein 36-mm-Edelstahlgehäuse, ein Oyster-Edelstahlarmband mit Oyster-Schließe und eine glatte Edelstahllünette. Die Oyster Perpetual Referenz 126000 verfügt über ein Automatikwerk Kaliber 3230, ein kratzfestes Saphirglas und ein grün Zifferblatt mit Chromalight-Anzeige. Auf jede gebrauchte Uhr, die wir verkaufen, gewähren wir 12 Monate Garantie ab Kaufdatum. Jede von Langedyk Vintage Watches verkaufte Uhr wird mit einer LVW-Uhrenbox, einem Echtheitsbericht und einem kostenlosen weltweiten (versicherten) Versand geliefert.
Read more...Wenn Sie Fragen haben oder weitere Informationen zu dieser Uhr erhalten möchten, können Sie uns gerne telefonisch oder per E-Mail kontaktieren. Wir werden so schnell wie möglich auf Ihre Anfrage reagieren.
Werfen Sie auch einen Blick auf unsere komplette Kollektion von Rolex Oyster Perpetual Uhren.
Read less...Basic information
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Model: | Oyster Perpetual |
| Reference: | 126000 |
| Serial/Year: | 2023 |
| Gender: | Unisex |
| Documentation: | Card + booklets |
| Box: | Yes |
| Condition: | As new |
Case
| Material: | Stainless steel |
|---|---|
| Diameter: | 36mm |
| Thickness: | 11.5mm |
| Bezel: | Smooth bezel |
| Glass: | Sapphire crystal |
| Dial: | Green dial |
| Lay-out: | Chromalight display |
| Scratch resistant: | Yes |
Bracelet
| Type of bracelet: | Oyster bracelet |
|---|---|
| Material: | Stainless steel |
| Clasp: | Oysterclasp |
Movement
| Caliber: | Automatic movement Cal. 3230 |
|---|---|
| Quick set: | No |
| Date function: | No |
What customers are saying
Excellent experience from start to finish. Communication was prompt and thorough, with additional information shared readily upon request. The watch was packed with great care and arrived exactly as described — condition matched the listing perfectly. Highly recommend this dealer.
Posted on
Chrono24
Top service. Veilige en rustige locatie. Reageren super snel.
Posted on
Topervaring bij Langedyk op kantoor! Hele fijne sfeer om mijn eerste Rolex te kopen
Posted on
12-month warranty
Every pre-owned watch we sell, comes with a 12-month warranty from the date of purchase.
Free worldwide delivery
We offer free worldwide (insured) delivery on all purchases. Any custom fees or import duties are always the client’s responsibility.


























