| Bezel | 18k gold bezel |
|---|---|
| Box | Yes |
| Brand | Rolex |
| Caliber | Automatic movement Cal. 3235 |
| Case thickness | 12mm |
| Clasp | Oysterclasp |
| Condition | New |
| Date function | Yes |
| Dial | White dial |
| Dial layout | Chromalight display |
| Diameter | 36mm |
| Documentation | Yes |
| Gender | Unisex |
| Glass | Sapphire crystal |
| Material Bracelet | Gold/stainless steel |
| Model | Datejust |
| Quick set | Yes |
| Reference | 126233 |
| Serial / Year | 2025 |
| Scratch resistant | Yes |
| Type of bracelet | Jubilee |
| Case material | Two-tone |
NEW Rolex Datejust White 126233 2025 (Full Set)
€15.250,00
Out of stock
Notify meAre you looking for this watch? We'd be happy to notify you as soon as we have a similar watch in stock. Click on the “NOTIFY ME” button to sign up.
Rolex Oyster Perpetual Datejust reference 126233 from 2025 including full set. The Datejust 126233 measures a 36mm yellow gold/stainless steel case, a yellow gold/stainless steel Jubilee bracelet with a folding clasp and a 18k yellow gold fluted bezel. This Datejust 126233 features an automatic movement caliber 3235 with quickset date function, scratch resistance sapphire crystal and a white dial with chromalight display.
Read more...If you have any inquiries or would like to receive additional information about this watch, please feel free to contact us by phone or email. We will respond to your request as soon as possible.
Please also have a look at our full collection of Rolex Datejust watches.
Read less...Basic information
| Brand: | Rolex |
|---|---|
| Model: | Datejust |
| Reference: | 126233 |
| Serial/Year: | 2025 |
| Gender: | Unisex |
| Documentation: | Yes |
| Box: | Yes |
| Condition: | New |
Case
| Material: | Two-tone |
|---|---|
| Diameter: | 36mm |
| Thickness: | 12mm |
| Bezel: | 18k gold bezel |
| Glass: | Sapphire crystal |
| Dial: | White dial |
| Lay-out: | Chromalight display |
| Scratch resistant: | Yes |
Bracelet
| Type of bracelet: | Jubilee bracelet |
|---|---|
| Material: | Gold/stainless steel |
| Clasp: | Oysterclasp |
Movement
| Caliber: | Automatic movement Cal. 3235 |
|---|---|
| Quick set: | Yes |
| Date function: | Yes |
What customers are saying
Excellent experience from start to finish. Communication was prompt and thorough, with additional information shared readily upon request. The watch was packed with great care and arrived exactly as described — condition matched the listing perfectly. Highly recommend this dealer.
Posted on
Chrono24
Top service. Veilige en rustige locatie. Reageren super snel.
Posted on
Topervaring bij Langedyk op kantoor! Hele fijne sfeer om mijn eerste Rolex te kopen
Posted on
12-month warranty
Every pre-owned watch we sell, comes with a 12-month warranty from the date of purchase.
Free worldwide delivery
We offer free worldwide (insured) delivery on all purchases. Any custom fees or import duties are always the client’s responsibility.


























