| Bezel | |
|---|---|
| Box | Ja |
| Brand | Rolex |
| Caliber | Automatikwerk Kaliber 2236 |
| Case thickness | 12mm |
| Clasp | Oysterclasp |
| Condition | Neu |
| Date function | Ja |
| Dial | Lila |
| Dial layout | Römische Markierungen |
| Diameter | 31mm |
| Documentation | Yes |
| Gender | Unisex |
| Glass | Saphirglas |
| Material Bracelet | 18k Rose Gold, Rostfreier Stahl |
| Model | Oyster Perpetual Datejust |
| Quick set | Ja |
| Reference | |
| Serial / Year | 2026 |
| Scratch resistant | Ja |
| Type of bracelet | Jubilee bracelet |
| Case material | 18k Roségold, Rostfreier Stahl |
NEW Rolex Lady-Datejust Purple Roman 278341RBR 2026 (Vollständiger Satz)
€17.750,00
Vorrätig
NEW Rolex Oyster Perpetual Lady-Datejust reference 278341RBR from 2026 including full set. The Datejust 278341RBR measures a 31mm Rosegold / stainless steel case, a rosegold/stainless steel Jubilee bracelet with Oysterclasp and a rosegold fluted bezel. This Lady-Datejust 278341RBR features an automatic movement caliber 2236 with quickset date function, scratch resistance sapphire crystal and a paarse dial with chromalight index.
Lesen Sie mehr...Every pre-owned watch we sell, comes with a 12-month warranty from the date of purchase. Every watch sold by Langedyk Vintage Watches is included with a LVW watch box, Authenticity report and free worldwide (insured) shipment.
If you have any inquiries or would like to receive additional information about this watch, please feel free to contact us by phone or email. We will respond to your request as soon as possible.
Please also have a look at our full collection of Rolex Datejust watches.
Allgemeine Informationen
| Marke: | Rolex |
|---|---|
| Modell: | Oyster Perpetual Datejust |
| Referenz: | |
| Jahr: | 2026 |
| Gender: | Unisex |
| Dokumentation: | Yes |
| Box: | Ja |
| Zustand: | Neu |
Gehäuse
| Material: | 18k Roségold, Rostfreier Stahl |
|---|---|
| Durchmesser: | 31mm |
| Stärke: | 12mm |
| Lünette: | |
| Glas-Typ: | Saphirglas |
| Zifferblatt: | Lila |
| Zifferblatt Design: | Römische Markierungen |
| Kratzfest: | Ja |
Armbänder
| Armband-Typ: | Jubilee bracelet |
|---|---|
| Material: | 18k Rose Gold, Rostfreier Stahl |
| Verschluss: | Oysterclasp |
Bewegung
| Kaliber: | Automatikwerk Kaliber 2236 |
|---|---|
| Quickset-Funktion: | Ja |
| Datum-Funktion: | Ja |
Was die Kunden sagen
Excellent experience from start to finish. Communication was prompt and thorough, with additional information shared readily upon request. The watch was packed with great care and arrived exactly as described — condition matched the listing perfectly. Highly recommend this dealer.
Verfasst am
Chrono24
16. April 2026
Top service. Veilige en rustige locatie. Reageren super snel.
Verfasst am
16. April 2026
Topervaring bij Langedyk op kantoor! Hele fijne sfeer om mijn eerste Rolex te kopen
Verfasst am
16. April 2026
Ähnliche Produkte
Herrenuhren
Füllen Sie Ihre Wünsche aus und wir werden uns bei Ihnen melden.
Füllen Sie Ihre Wünsche aus und wir werden uns bei Ihnen melden.























