| Box | Ja |
|---|---|
| Brand | Rolex |
| Caliber | Automatic movement Cal. 3235 |
| Case material | Rostfreier Stahl |
| Case thickness | 13mm |
| Clasp | Oysterclasp |
| Condition | Mint |
| Date function | Ja |
| Dial | Blaues Zifferblatt |
| Dial layout | Chromalight-Anzeige |
| Diameter | 41mm |
| Documentation | Karte und Broschüren |
| Gender | Männer |
| Glass | Saphirglas |
| Material Bracelet | Rostfreier Stahl |
| Model | Datejust |
| Quick set | Ja |
| Reference | 126334 |
| Scratch resistant | Ja |
| Serial / Year | |
| Type of bracelet | Oyster |
| Bezel | Fluted 18k white gold bezel |
Rolex Datejust 41 Blue 126334 2025 (Full Set)
€14.250,00
Nicht vorrätig
ERINNERE MICHSuchen Sie diese Uhr? Wir benachrichtigen Sie gerne, sobald wir eine ähnliche Uhr wieder auf Lager haben. Klicken Sie auf die Schaltfläche "ERINNERE MICH", um sich anzumelden.
Rolex Oyster Perpetual Datejust reference 126334 from 2025 including full set. The Datejust 126334 measures a 41mm stainless steel case, a stainless steel (904L) Oyster bracelet with Oysterclasp and a fluted 18K white gold bezel. This Datejust 126334 features an automatic movement caliber 3235 with a quickset date function, a scratch resistance sapphire crystal and a blue dial.
Every pre-owned watch we sell, comes with a 12-month warranty from the date of purchase. Every watch sold by Langedyk Vintage Watches is included with a LVW watch box, Authenticity report and free worldwide (insured) shipment.
If you have any inquiries or would like to receive additional information about this watch, please feel free to contact us by phone or email. We will respond to your request as soon as possible.
Please also have a look at our full collection of Rolex Datejust watches.
Allgemeine Informationen
| Marke: | Rolex |
|---|---|
| Modell: | Datejust |
| Referenz: | 126334 |
| Jahr: | |
| Gender: | Männer |
| Dokumentation: | Karte und Broschüren |
| Box: | Ja |
| Zustand: | Mint |
Gehäuse
| Material: | Rostfreier Stahl |
|---|---|
| Durchmesser: | 41mm |
| Stärke: | 13mm |
| Lünette: | Fluted 18k white gold bezel |
| Glas-Typ: | Saphirglas |
| Zifferblatt: | Blaues Zifferblatt |
| Zifferblatt Design: | Chromalight-Anzeige |
| Kratzfest: | Ja |
Armbänder
| Armband-Typ: | Austernarmband |
|---|---|
| Material: | Rostfreier Stahl |
| Verschluss: | Oysterclasp |
Bewegung
| Kaliber: | Automatic movement Cal. 3235 |
|---|---|
| Quickset-Funktion: | Ja |
| Datum-Funktion: | Ja |
Was die Kunden sagen
Excellent experience from start to finish. Communication was prompt and thorough, with additional information shared readily upon request. The watch was packed with great care and arrived exactly as described — condition matched the listing perfectly. Highly recommend this dealer.
Verfasst am
Chrono24
Top service. Veilige en rustige locatie. Reageren super snel.
Verfasst am
Topervaring bij Langedyk op kantoor! Hele fijne sfeer om mijn eerste Rolex te kopen
Verfasst am

























